Prestige

Salon Urody

 

Wygląd skóry w dużym stopniu uzależniony jest od kondycji naskórka.

Zabiegi wykonywane w celu usunięcia warstwy rogowej wpływają korzystnie również na stan skóry właściwej.

MIKRODERMABRAZJA

Ta nowoczesna metoda, powodując mechaniczny peeling skóry, czyli usunięcie warstw naskórka, przyczynia się do pobudzenia przemian metabolicznych w warstwie podstawnej, a nawet w obrębie skóry właściwej. Jest to wynik stymulacji krążenia (miejscowe przekrwienie), lepszego odżywiania w obrębie skóry właściwej oraz wytworzenia kontrolowanej reakcji na podrażnienie, co powoduje wzrost stężenia cytokin pozapalnych i czynników transkrypcyjnych.

 

Wskazania do zabiegu

Jest to zabieg przeznaczony dla każdego rodzaju skóry. Typowe obszary, gdzie wykonywany jest ten rodzaj peelingu, to twarz, szyja, dekolt, plecy, dłonie, ramiona i uda. Kontrolowany uraz stanowi bodziec do usunięcia martwych komórek i przyspieszenia podziałów komórkowych w obrębie warstwy podstawnej, a także stymulacji  fibroblastów do zwiększenia produkcji białek strukturalnych na kolagen i elastynę

Wskazania do mikrodermabrazji obejmują: szorstki i nadmiernie zrogowaciały naskórek, skórę trądzikową z charakterystycznymi rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych i zaskórnikami oraz łojotokiem. Korzystne rezultaty można osiągnąć w przypadku powierzchownych zaburzeń pigmentacji i blizn, drobnych i powierzchownych zmarszczek wokół ust, nosa i oczu, jak również skóry z cechami fotostarzenia. Cennym efektem omawianego zabiegu jest poprawa wchłaniania składników aktywnych stosowanych w metodzie mezoterapii bezigłowej (elektroporacji i sonoforezie). Mikrodermabrazja wpływa również na zwiększenie skuteczności zabiegów z użyciem peelingów chemicznych.

 

 

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na kontrolowanym ścieraniu kolejnych warstw naskórka – rzadziej warstwy brodawkowej skóry właściwej – za pomocą urządzeń elektrycznych zaopatrzonych w głowice pokryte opiłkami naturalnego diamentu lub strumienia mikrokryształów korundu. Rodzajem mikrodermabrazji jest również oxybrazja, gdzie stosowany jest strumień tlenu i sól fizjologiczna.

 

Efekt eksfoliacji uzyskuje się dzięki mechanicznemu ścieraniu naskórka lub naskórka wraz z powierzchniową częścią warstwy brodawkowej w połączeniu z zastosowaniem podciśnienia, które zasysa martwe komórki. Dodatkową korzyścią, wynikającą z zastosowanego vacum, jest delikatny masaż próżniowy okolic poddawanych zabiegowi mikrodermabrazji.

ul. Powstańców 33 lok 7U

05-091 Ząbki

tel. 22 435 43 25

Godziny otwarcia:

pon. - piąt.: 10:00 - 20:00

sob.: 08:00 - 15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Prestige 2014, wykonanie JL